معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی روز چهارشنبه مورخ 1402/04/07 از بزرگترین واحد تولید کمپوست قارچ در شهرستان آبیک بازدید کرد.

 

این بازدید که در کارخانه کشت و صنعت قارچ رامند مجار صورت گرفت، با حضور محمد مهدی برومندی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، محمد حسین عطایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مجتبی دهقان‌پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و سایر مدیران کل معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی همراه بود.

 

این مجموعه به مساحت 28 هکتار در سال 88 راه‌اندازی شده است و با سرمایه گذاری 600 میلیارد تومان قادر است که سالانه 160 هزار تن کمپوست تولید کند.

 

این کارخانه کمپوست بزرگترین و مدرن ترین و با کیفیت ترین تولید کننده کمپوست در خاورمیانه است که بیش از 350 نفر اشتغال مستقیم داشته است.

 

گفتنی است این واحد به لحاظ زیست محیطی یکی از مهمترین کارخانجاتی است که به محیط زیست کمک می‌کند، این مهم با مصرف بیش از40 هزار تن کود مرغی و بیش از 60 هزار تن کلش به عنوان یکی از علل از بین بردن بیماریهای مرغی محقق شده است.

 

این واحد که طراحی و ساخت آن برگرفته از مدرن ترین تکنولوژی های کشور هلند میباشد، فاز 3 شرکت رامند مجار است توسط  گروه شرکتهای جوانهطراحی و کارخانه ماشین سازی گروه شرکت های جوانه، ساخت و آماده بهره برداری می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *