ساخت و تولید دیگ بخار – توسط گروه فنی مهندسی در کارخانه ماشین سازی گروه شرکت های جوانه

 

در سال های اخیر استفاده از دیگ های بخار در صنایع گوناگون علاوه بر تسهیل در روند تولید یک محصول و یا تسریع در عمل آوری آن، باعث افزایش بازدهی ناشی از مصرف انرژی در صنایع شده اند.

امروزه دیگ های بخار به طور پیوسته در حال تکامل و افزایش راندمان هستند و این امر سبب گردیده تا انواع مختلف دیگ های بخار را اعم از عمودی،افقی، واتر تیوب و فایر تیوب را در فشار های گوناگون در تمامی صنایع مشاهده کنیم.

از این رو میتوان دسته بندی های گوناگونی برای مصارف دیگ بخار اشاره کرد؛ دیگ های بخاری که با فشار های کاری پایین تر هستند، در مصارفی همچون سونا بخار و کارواش های بخار اسستفاده میشوند، در صنایعی همچون کارخانه جات کنسرواسیون و تولید مواد غذایی همچون رب های گوجه فرنگی می بایست از دیگ های بخار استفاده کرد.

در صنایع پرورش قارچ که تولید آن مستقیما به رطوبت هوا وابسته است وجود دیگ بخار الزامی می باشد.

حال نسبت به اندازه سالن ها و مساحت تولیدی اندازه و قدرت دیگ بخار به نسبت باید بزرگتر و قوی تر شود تا بتواند رطوبت را تامین کند.

بویلرها کارآمدی های دیگری نیز دارند، بخاری که تولید می کنند میتواند در پخت و پز، ضدعفونی کردن، پردازش و بسته بندی در صنایع غذایی به کار رود. فرآوری در این صنعت با حرارت دادن مستقیم یا گرمایش از طریق آب گرم صورت می گیرد. صنایع فرآوری مواد غذایی عموماً از گاز طبیعی، سوخت مایع و…  در دیگ بخار استفاده می کنند.

 

در زنجیره ی تولید قارچ و واحد های تولیدی، پس از اتمام یک دوره تولید و بعد از جمع کردن کمپوست های قفسه ها و قبل از شروع دوره ی تولید با دیگ بخار در سالن ها و با کمک آب و گرما که بخار تولید میشود سالن هارا ضد عفونی کرده تا از احتمال وجود باکتری گذر کنند و سالن برای دوره تولید بعدی کاملا پاکیزه باشد.

Boiler and Hot Water Boiler - Javaneh Group

مشخصات فنی

نوع دیگفایرتیوب (آتش در لوله)
نوعسه پاس
فشار کاری12 بار
ظرفیتسه هزار کیلوگرم بر ساعت
سوخت مشعلدوگانه سوز (گاز و گازوئیل)

جهت مشاوره تخصصی درباره دستگاه و یا مشاوره در جهت خرید دیگ آب گرم یا دیگ بخار میتوانید با مدیر ارشد ماشین سازی جوانه در ارتباط باشید:

مهندس میرنظیری

مهندس محمد میرنظیریمدیریت ماشین سازی جوانه

گالری تصاویر تولید و ساخت دیگ بخار در کارخانه ماشین سازی، توسط تیم فنی مهندسی گروه شرکت های جوانه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *