مشخصات فنی

عرض قفسه1/4 متر
ارتفاع قفسهتا 4 متر
تعداد طبقاتتا 7 طبقه
فاصله ستون ها1/5 متر
ارتفاع طبقات60 سانتی متر
جنس قطعاتآلمینیوم 6063 فابریک و فولاد با پوشش گالوانیزه گرم
Mushroom Growing Shelf

اصول قفسه بندی

 

قفسه بندی سالن پرورش قارچ یکی از مهم ترین کارها برای شروع فعالیت در این حوزه می باشد که عدم توجه به اصول آن در نهایت منجر به از دست دادن سرمایه خواهد بود. دقت در انتخاب نوع قفسه و رعایت فاصله بین قفسه ها از هم، عرض هر طبقه و میزان فاصله از زمین همگی باید در انجام قفسه بندی سالن تولید قارچ بر اساس استانداردها صورت گیرد. کارخانه ماشین سازی جوانه، تولید کننده انواع قفسه برای سالن های تولید قارچ میباشد که بیشتر به این مورد خواهیم پرداخت.

استانداردهای قفسه بندی سالن تولید قارچ

 

سالن های پرورش قارچ استانداردهای قفسه بندی متعددی را باید رعایت کنند که شامل موارد بهداشتی، ایمنی می باشند که در نهایت منجر به افزایش راندمان کار خواهد شد. مهم ترین اصول قفسه بندی سالن پرورش قارچ عبارتند از:

 

1- انتخاب قفسه های مناسب

 

با توجه به تعداد ردیف های مورد نیاز در قفسه ها و میزان وزنی که هر ردیف باید تحمل کند، باید بتوانید قفسه مناسب را انتخاب کنید.

 

2- توجه به عرض و ابعاد استاندارد قفسه سالن پرورش قارچ

 

عرض در نظر گرفته شده برای هر طبقه باید به گونه ای باشد که کارگران براحتی بتوانند به تمام بخش های آن دسترسی داشته باشند. با توجه به اینکه دسترسی به تمام بخش های ردیف ها از یک طرف بسیار سخت و در برخی مواقع غیر ممکن میشود، لذا لازم است در دو طرف این ردیف ها راهرو در نظر گرفته شود.

 

3- ارتفاع طبقات قفسه ها

از دیگر اصول قفسه بندی سالن پرورش قارچ می توان به ارتفاع قفسه ها یا فاصله هر ردیف از هم اشاره نمود. به منظور بررسی آسان شرایط تمام بخش های هر ردیف از قفسه بهتر است ارتفاعی حدود 60 تا 70 سانتی متر را برای آنها در نظر بگیرید.

 

4- رعایت فاصله از زمین در قفسه بندی سالن پرورش قارچ

 

میزان فاصله ای که ردیف اول تا کف سالن دارد به چند دلیل مهم باید مورد توجه قرار گیرد. این فاصله باید به گونه ای باشد که براحتی بتوان کف سالن را شستشو داد و از نفوذ آب به درون ردیف ها جلوگیری شود. فاصله استاندارد در نظر گرفته شده برای ردیف اول تا کف سالن حدود 20 سانتی متر می باشد.

 

طراحی و تولید انواع قفسه بندی فلزی

 

گروه شرکت های جوانه، تنها دارنده پروانه زنجیره ی تولید قارچ در کشور، و با قریب به بیش از دو دهمه تجربه در این صنعت مفتخریم که میتواینم تمامی نیاز های صنعتی و کشاورزی را تامین کنیم.

برای قفسه های اولید قارچ نیز شما میتوانید با کارخانه ماشین سازی جوانه در ارتباط باشید:

جهت مشاوره تخصصی درباره دستگاه و یا مشاوره در جهت خرید قفسه پرورش قارچ و تجهیز سالن های قارچ خود میتوانید با مدیر ارشد ماشین سازی جوانه در ارتباط باشید:

مهندس میرنظیری

مهندس محمد میرنظیریمدیریت ماشین سازی جوانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *