ساخت و تولید فن سانتریفیوژ برای تونل کمپوست

این دستگاه هم مانند دستگاه بونکر فیلر که در قبل مطلبی درباره اش آماده کردیم در مجتمع ها و کارخانه های تولید کمپوست و در صنعت تولیدی قارچ ها به کار میرود؛ این دمنده های غول پیکر در کارخانه ماشین سازی گروه شرکت های جوانه تولید و به مراکز و مجتمع های تولیدی کمپوست میروند تا خریداران که تولید کننده کمپوست میباشند از آنها در تونل های کارخانه تولید کمپوست خود استفاده کنند.

Centrifugal fan for compost tunnel

کاربرد فن سانتریفیوژ برای تونل کمپوست چیست؟

 

در تونل های کارخانه های تولید کمپوست برای پاستوریزه سازی و از بین بردن آلودگی های موجود در کمپوست باید کمپوست تولید شده که (در فاز اول) یکبار قبلتر در مرحله ماندن در بونکر و کود دهی پاکسازی شده بود، یکبار دیگر (فاز دوم) در تونل پاستوریزه شود تا به مرحله بعد (فاز سوم) برسد، حال در این مرحله که باید عمل پاستوریزاسیون انجام شود در کارخانجات مختلف به دو روش انجام میشود:

 

1- تونل های (Spiket) که جریان خروجی هوا در نازل­های کف به صورت مارپیچ از بین کمپوست عبور کرده و عمل پاستوریزاسیون انجام می گردد.

اما نکته قابل توجه در این مدل تونل­ ها این است که فشار استاتیکی فن در طراحی فن بسیار مهم است و باید بخار و هوا با فشار حداقل 4 هزار پاسکال پس از افت مسیر از خروجی نازل (Spiket) کمتر نباشد.

 

2- تونل های گرید یا تیرچه ای که جریان هوا از خروجی کف در زیر توده کمپوست دارای فشار ملایم می باشد و هوا و بخار با فشار استاتیک 1500 تا 1800 پاسکال باید باشد.

این دستگاه دمنده عظیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اولین نکته بسیار مهم در طراحی و ساخت فن­های تونل پاستوریزه متریال آن ها می باشد. با توجه به این که عمل سیرکولاسیون بُخار، در تونل از طریق فن انجام می گردد، جنس پروانه حتما باید از استیل ضد زنگ.

دومین نکته بسیار مهم این است که بدنه فن که فن های سانتریفیوژ ساخته شده ماشین سازی جوانه از جنس فولاد میباشد، باید مانند فن های ساخته شده ما، پس از ساخته شدن گالوانیزه گرم شود تا باعث پوسیدگی بنده در طول زمان نگردد.

نکته بعدی این است که نوع فن این دمنده ی عظیم باید از نوع بَکوارد (Backward) باشد.

 

مشخصات فنی فن سانتریفیوژ برای تونل کمپوست تولیدی گروه فنی مهندسی شرکت های جوانه

نوع فن سانتریفیوژبَک وارد
ظرفیت هوادهیCFM 30,000
متریال هوزینگفولاد، با پوشش گالوانیزه گرم
جنس پروانهاستیل ضدزنگ
توان موتور75 کیلو وات
Blower For Compost Tunnel Video

جهت مشاوره تخصصی درباره دستگاه و یا مشاوره در جهت خرید فن سانتریفیوژ برای تونل کمپوست میتوانید با مدیر ارشد ماشین سازی جوانه در ارتباط باشید:

مهندس میرنظیری

مهندس محمد میرنظیریمدیریت ماشین سازی جوانه

گالری تصاویر تولید و ساخت فن سانتریفیوژ تونل و بونکر کمپوست در کارخانه ماشین سازی توسط تیم فنی مهندسی گروه شرکت های جوانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *