آموزش ها

سه داستنی جالب درباره قارچ که هرکسی باید بداند

سه داستنی جالب درباره قارچ که هرکسی باید بداند

[vc_row][vc_column][cz_image id=”cz_13825″ image=”5231″][/cz_image][cz_gap][cz_title id=”cz_82491″ cz_title=””]

1- چرخه زندگی یک قارچ بسیار منحصر به فرد است.

 

قارچ ها قارچ هستند و رشد متفاوتی نسبت به میوه ها و سبزیجات دارند. قارچ ها زندگی خود را به عنوان هاگ قارچ آغاز می کنند. وقتی هاگ ها جوانه می زنند، به یک شبکه ریشه توری و رشته مانند به نام میسلیوم رشد می کنند. آیا تا به حال رشد قارچ در طبیعت را دیده اید؟ چیزی که نمی توانید ببینید شبکه زیرزمینی میسلیوم است که خاک را برای غذا می گیرد. قارچ ها تجزیه کننده هستند و گیاهان مرده را برای بازیافت مواد مغذی خود تجزیه می کنند. هنگامی که میسلیوم بالغ می شود، قارچ تولید می کند که اسپورهای خود را در جنگل پخش می کند تا چرخه حیات قارچ را ادامه دهد. پرورش دهندگان قارچ از هاگ های قارچ شروع به رشد و برداشت قارچ های خوشمزه می کنند.

 

 

2- برای پرورش قارچ نیاز به علم است.

 

قارچ ها در شرایط دقیق شکوفا می شوند. هرگونه ی قارچ مقدار معینی از گرما، رطوبت و جریان هوا را ترجیح می دهد. قارچ هایی که برای مصرف انسان پرورش می یابند در محیطی بسیار استریل رشد می کنند تا از هرگونه آلودگی جلوگیری شود. نکته: قارچ ها به جریان هوای خوبی نیاز دارند، بنابراین هرگز آنها را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید (به جای آن، در بسته بندی اصلی خود یا یک کیسه کاغذی قهوه ای تمیز نگهداری کنید).

 

 

3- قارچ ها وقتی در معرض نور فرابنفش قرار می گیرند ویتامین D تولید می کنند، اما برای رشد نیازی به نور ندارند.

 

قارچ ها می توانند بدون هیچ نوری رشد کنند. برخلاف گیاهان سبز که نور خورشید را از طریق فتوسنتز به غذا تبدیل می کنند، قارچ ها مواد غذایی را از محیط رشد خود به نام کمپوست جمع آوری می کنند. پرورش دهندگان قارچ از انواع محیط های رشد مانند کاه، لپه ذرت، پوسته کاکائو یا جو دوسر استفاده می کنند. [1]

هنگامی که برخی از قارچ ها در معرض نور فرابنفش مانند نور خورشید یا لامپ فرابنفش قرار می گیرند، مقدار قابل توجهی ویتامین D2 از نظر تغذیه ای تولید می کنند. [2] قارچ‌های سفید، قارچ‌های crimini یا قهوه‌ای، قارچ پورتابلا و قارچ maitake تولیدکنندگان عالی ویتامین D2 در مواجهه با نور فرابنفش هستند. [3] قارچ هایی که در معرض نور فرابنفش قرار گرفته اند تنها منبع ویتامین D در راهروی محصولات هستند! از خریدار محصولات خود بپرسید که آیا قارچ های غنی شده با ویتامین D را تهیه می کنند یا خیر.

 [/cz_title][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *